„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZĘTACH”
30 maja rozpocznie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który potrwa do 7 czerwca. Jest to największe doroczne święto czytelnicze w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.
Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt. Dlatego gośćmi Tygodnia Czytania będą w tym roku oprócz znanych pisarzy i artystów także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze.

Tydzień Czytania zacznie się w sobotę, 30 maja, od spotkania z Doktorem Dolittle i Edytą Jungowską, która nagrała znakomity audiobook na stulecie znanego dzieciom na całym świecie wspaniałego doktora zwierząt.
Fragment audiobooka można posłuchać tutaj:
Źródło: https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-edukatorow/aktualnosci-2/juz-wkrotce-xix-ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom/

Natomiast na You Tube są dostępne audiobooki o doktorze Dolittle z serii Biblioteka szkolna:

Ramowy program XIX OTCD:
30 maja (sb) – Dzień z Doktorem Dolittle
31 maja (nd) – Dzień psa
1 czerwca (pn) – Dzień ptaków
2 czerwca (wt) – Dzień kota
3 czerwca (śr) – Dzień z żubrem
4 czerwca (czw) – Dzień niedźwiedzia
5 czerwca (pt) – Dzień owadów
6 czerwca (sb) – Dzień wilka
7 czerwca (nd) – Dzień konia